KOGGENLAND - Met zak vol pepernoten en een hoofd vol ideeën begon Tijn Wellink gisteren aan zijn bijzondere taak: kinderburgemeester van Koggenland. Nog geen uur na zijn benoeming trok hij samen met de kinderraad door de buurt om bewoners te verrassen. Gewapend met zakjes pepernoten bezorgden ze een glimlach bij omwonenden van het gemeentehuis en bewoners van Rozenstaete. Het was hun eerste actie in een jaar dat draait om verbinden, meedenken én doen.
Zo werd Tijn gekozen
Tijdens de eerste vergadering van de nieuwe kindergemeenteraad op 1 december is via stemming Tijn Wellink van basisschool De Sprankeling in Avenhorn gekozen tot kinderburgemeester van Koggenland. Samen met de kinderraadsleden gaat hij niet alleen meedenken, maar ook projecten uitvoeren die kinderen belangrijk vinden.
Van de acht kinderraadsleden waren er vier kandidaat voor de functie. Tijn, Milou, Fares en Feije presenteerden zichzelf met een korte pitch:
- Tijn: ‘Ik zou graag meer buitenspeelplekken binnen de gemeente zien. Ik vind het belangrijk om de meningen van andere kinderen te horen en dat kinderen mee kunnen bepalen binnen Koggenland.’
Wat doet de kindergemeenteraad?
De kindergemeenteraad laat kinderen op een laagdrempelige manier kennismaken met de lokale democratie. De raad bestaat uit leerlingen van groep 7 van diverse basisscholen in Koggenland en wordt telkens voor één jaar aangesteld. Dit jaar bestaat de raad uit Fares, Feije, Julia, Leon, Lenn, Lieke, Milou en kinderburgemeester Tijn. Zij werden op 5 november officieel geïnstalleerd door burgemeester Pieter van Maaren.
Waarom is dit belangrijk?
Burgemeester Pieter van Maaren benadrukt het belang van deze raad:
‘In een tijd waarin er steeds meer sprake is van grensoverschrijdend gedrag vind ik het heel erg goed om de democratie onder de aandacht te brengen en levend te houden. Jong geleerd, is oud gedaan en dat helpt tegen ondermijning van onze democratische rechtsstaat en de toekomst daarvan.’
Belangrijke momenten voor de kinderraad
De kinderraadsleden vergaderen één keer per maand en geven zowel gevraagd als ongevraagd advies aan hun volwassen collega’s in de gemeente. Daarnaast voeren zij ieder jaar een project uit rondom een zelfbedacht thema voor een goed doel. Tijdens belangrijke momenten zoals Koningsdag, de Dodenherdenking en de nieuwjaarsreceptie op 10 januari 2026 heeft de kinderraad een rol.

5.8 ℃



























